BLOG

Dění a aktuality našeho spolku

2019 PROSINEC
Měsíc prosinec 2019

19.prosince 2019 - Stěhování
Protože neustále přibývá dárců, kteří nám do Centra nosí další potřebné věci, hledali jsme větší prostory. A našli :-). Před Vánocemi jsme se stěhovali, 120 krabic, 30 pytlů, 4 kočárky, 3 nosítka, židličky, stolky....díky zapojení celé rodiny jsme to zvládli za dopoledne. Sehnat regály byl trochu oříšek, ale postupně se i toto podařilo a my jsme rádi, že vás můžeme vítat v příjemných, čistých prostorách. Kde se také cítíme dobře a spokojeně. Už po pár dnech jsme věděli, že dvě místnosti jsou málo. Nyní máme k dispozici útulnou kancelář a dva sklady, rozdělené na oblečení a další potřeby. Vozový park se postupně obměňuje, přesto máme stále k dispozici minimálně tři kočárky pro okamžitou pomoc :-).

 

16.prosince 2019 - Krabice od bot
Registrovali jsme náš spolek jak sběrné místo pro největší charitativní sbírku vánočních dárků pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin - Krabice od bot. Několik příjemců nám bylo přiděleno a další možné příjemce jsme získávali oslovením organizací pomáhající rodinám, OSPODům, obecním úřadům ze širokého okolí a samozřejmě našich klientů. Byla to krásná záležitost, plná příjemných setkání, úsměvů a chutí pomáhat. Několikrát jsme jeli dárky vyzvednout osobně, do Varů, Sokolova a Chodova, protože je přichystali starší lidé bez možnosti dopravy a také školy a školky se zapojovaly do sbírky a chystaly dárky pro děti. Balíčky k nám přicházeli i poštou, tedy spíše balíky a solidarita lidí z celé republiky, kdy nám scházely dárky pro určitou věkovou skupinu, byla neuvěřitelná. A předávání dárků ? S vděkem a radostí na všechny strany. Byla to pro nás náročná akce, ale velká obohacující zkušenost. Příští rok opět a zas, vychytáme mouchy, zajistíme více dobrovolníků a už teď se těšíme :-).

 

7.prosince 2019 - Mikulášská nadílka 2019
Letošní Mikulášská nadílka proběhla jako naše první akce spolku Nádech - pomoc a podpora rodičů samoživitelů z.s. V této akci nás podpořili obchodní dům Tesco a Globus a to přispěním sladkostí a dalších produktů. Což nám udělalo velkou radost. Velké díky za tuto podporu 🙂

2019 LISTOPAD
Měsíc listopad 2019

27.listopadu 2019 - Podpora
Protože bychom rádi pomáhali i jinou formou než poskytováním věcí a chceme chystat různé akce, oslovovali jsme firmy z blízkého i širokého okolí. Většina nám poděkovala za projevený zájem, zamítla naši žádost o podporu a popřála hodně štěstí :-))... No nevím, jak bychom tuto pomoc předávali vám. Ale když nám jako první zaslalo pozitivní odpověď Tesco...opravdu jsme povyskočili radostí a za nedlouhou dobu Globus, začali jsme věřit, že má smysl neúnavně zasílat žádosti, že jeden z dvacíti projeví zájem. A stalo se. Díky sponzorům jsme mohli přichystat Mikulášskou nadílku, přispívat rodičům samoživitelům plenkami pro děti, kojeneckým mlékem, čaji a v neposlední řadě splnit konkrétní přání několika dětem našim klientům. Předávání dárků se neobešlo bez dojetí, slziček radostí a velkého vděku. Řídící boby pro Pavlínku, létající víla pro Verunku, stavebnice Lego pro Honzíka, malířská sada pro Janičku, postýlka pro Aničku, brusle pro Vašíka a velká panenka pro Viktorku.

12.listopadu 2019 - Sklad
První skladovací prostory okupovaly naší garáž, pro výdej a pohodlné předávání však brzy přestaly vyhovovat. Tak jsme se stěhovali na Vejškovku, všech 80 krabic od banánů, 16 pytlů a dva kočárky. Při hledání žádaného oblečení a dalších věcí, jsme různě lezli přes pytle a postupně štosovali krabice jednu přes druhou. Byla to časově náročná sranda :-).

2019 ZÁŘÍ
Měsíc září 2019

7.září 2019 - Vznik našeho spolku
Náš spolek je oficiálně spuštěn zapsáním do Rejstříkového soudu - respektive nabytím právní moci 7. září 2019. 🙂

2019 SRPEN
Měsíc srpen 2019

22.srpna 2019 - Příprava webové prezentace
Příprava webové prezentace, loga, barvy spolku a celkové zaměření. Této trochu nevděčné záležitosti - neb jsme mu do všeho mluvili a konzultovali, se ujal syn David. Musím říci, že šikovně dokázal zrealizovat naše představy s velkým podílem svým vlastních. Samozřejmě pro nás chystá všechny letáky, informace o akcích, vizitky, návrhy samolepek a v neposlední řadě neustále aktualizuje naše webové stránky. Davide...děkujeme :-).

2019 KVĚTEN
Měsíc květen 2019

12.května 2019 - Kancelář
V květnu 2019 jsme získali prostor pro zřízení kanceláře na Vejškovce. Pan Štěpánek nám zapůjčil vhodné vybavení, podporoval nás a věřil našemu počínání. A my začali pomalu pracovat a vymýšlet, hledat cesty a možnosti, jakým způsobem a jakou formou pomáhat a realizovat naše představy. Už jen vymyslet název spolku, byl několikadenní "oříšek". Ale Nádech..ten nás oslovil hned. Jestli se líbí i Vám...:-)