POMOC A PODPORA RODIČŮ SAMOŽIVITELŮ Z.S.

členové spolku

je nově vzniklou neziskovou organizací na pomoc  a podporu rodičů samoživitelů. Vznikala postupně sdílením životních etap a vzájemnou  spoluprací, s podporou a ochotou  si pomáhat. 

Díky velké solidaritě lidí v naší společnosti jsme zřídili sklad materiální pomoci, kde si můžete vybrat, co potřebujete. Rozšiřujeme náš sortiment  také na půjčování věcí, které budete využívat jen nějaký čas, jako jsou jídelní židličky, autosedačky, cestovní postýlky. Poptáváme pro vás drogistické zboží, plínky pro děti, příkrmy a další věci. Oslovujeme veřejnost na sociální síti s konkrétní potřebou pomoci.

 Umíme pomoci s potřebným vybavením do bytu. Oslovujeme sponzory a dárce, abychom Vám mohli přispět na školní výlety, školy v přírodě, pobytové tábory, na obědy ve školkách a školách.

Vyjednáváme pro Vás slevy u různých firem. 

Také si uvědomujeme, jak je důležité umět si odpočinout, dovolit si polevit a zvolnit. Proto pro Vás chystáme rozmazlovací hodinky, na masáž, kadeřníka, kino, divadlo.             

Nabízíme Vám krátkodobé hlídání Vašich dětí a pomoc s přípravou do školy. 

Z vlastní zkušenosti víme, že sdílením se  lépe dýchá, proto Vám také nabízíme společná setkávání rodičů v příjemném a bezpečném prostředí. 

 Společně můžeme dělat Váš život zase lehčí, 

nadechneme se pro nový začátek, pro naději, pro naše děti, pro lásku, pro život…

 Dýchat znamená žít

Nejsme v registru sociálních služeb.

Členové

Výkonná ředitelka

Jitka Havránková

Jíťa celý život podnikala v různých oblastech. Je matkou s velkým srdcem, pěstounkou na plný úvazek a čtyřnásobnou babičkou. Má pozitivní pohled s nadhledem na život a smysl pro organizování. Je hnacím motorem, studnicí nápadů a lídrem naší organizace. Vždy pro vás bude mít vlídné slovo, pochopení a pokud požádáte, vytáhne z rukávu nějakou radu.

Výbor spolku

Petr Gašica

Péťa posiluje náš tým svou mužskou energií a přístupem k životu. Ve spolku má hlavní funkci jako přepravce, doručitel, stěhovák a osvědčil se také jako podržtaška. Prošel si povoláním učitele a nyní je obchodním zástupcem zemědělské techniky. Vytáhne děti na procházku, na ryby a také zaujme vědomostní soutěží. Má rád smích, basketbal a jako každý chlap také dobré jídlo.

Kateřina Kordíková DiS.

Káťa vystudovala VOŠ soc.práce a pedagogika, miluje práci s dětmi a sama se nyní stala maminkou. Vymýšlí pro vás různé aktivity na našich akcích. Dříve se aktivně věnovala hudbě, tanci a v současnosti divadlu. Své zkušenosti by ráda předala dál. Je výřečná, ráda vše jasně a s vtipem vysvětlí, empatická a dobrosrdečná. Kam příjde, nejde přeslechnout .

Centrum Cheb

Petra Zábranová

Paťula je dobrosrdečný, neskutečný živel, ochotná, vstřícná a otevřená okamžité pomoci. Je dobrovolníkem Dps Skalka Cheb, dělá radost seniorům, miluje děti a tvoření s nimi. Vyrůstala s maminkou samoživitelkou a proto si myslí, že o to více dokáže srdcem a pochopením naslouhat a být nápomocna maminkám, které prožívají toto nelehké období.

Věra Luhanová

Věruška, zdravotní sestřička, podporovatelka a pečovatelka v mobilním hospicu v Chebu, je členka lékařského záchanného sboru, kompetentním človíčkem ohledně zdravé stravy. Je milá, skromná a ochotná pomoci všem, kdo potřebují. Se setrou Peťulou jsou sehraná a báječná dvojka, plná nadhledu a radosti ze života. Ochotná společně pomáhát.

Aktivní členové spolku

Jitka Pokorná

Jíťa je človíčkem s velkým srdcem a ochotou pomáhat. Je vystudovaná zdravotní sestřička, pěstounka, hasička a několik let ve funkci starostky, pečující o blaho celého města. Jiťa srší energií, elánem a smyslem pro spravedlnost. Má otevřenou náruč, vyslyší a hledá cesty, jak pomoci.

Štěpánka Havránková

Štěpánka je nadšeným dobrovolníkem ve spolku a skvělou pomocnicí a asistentkou na cestách. Zdobí jí úsměv, kterým si získává důvěru dětí. Miluje koně a zvířata, kterým rozumí a ráda by se jim jednou věnovala.

Nikola Tomínová

Nikča je aktivním pomocníkem v centru při třídění věcí a jejich vydávání. Vítá vás vždy s úsměvem, empatií a ochotou udělat pro vás první a poslední. Je poradcem při písemném projevu a konzultantkou veškerých nápadů. Nyní si užívá mateřství a účastní se akcí a pobytů.

Spolupracující členové spolku

Jana Křížová​

Janinka je maminka dvou dětí na rodičovské dovolené. Několik let pracovala jako dobrovolnice v organizace pro nevidomé a slabozraké, vystudovala SPGŠ Karlovy Vary, je dobrovolníkem v hospici a spolupořádá akce pro seniory. Miluje práci a tvoření s dětmi a foťák je její módní doplňek. Ráda zpívá a čerpá energii z přírody.

Lada Baránek Lapinová

Laduš je člověk se srdcem na pravém místě, byť lehce ovlivněna Jachymovskym radonem. Je odbornicí na účetnictví, aktuální dění u nás i ve světě a hýří nápady, které se snaží rychle realizovat. Je svá, upřímná a s vtipem jejím vlastním také výborná organizátorka. Podporuje dobré vztahy a smysluplné projekty. V její společnosti nuda a fádnost rozhodně není.